„Muminki” w bibliotece

Dlaczego jeż ma kolce? Co wspólnego ma wiewiórka z sadzeniem drzew? Jak nazywają się ślady zwierząt? Na te i inne pytania w czwartkowy poranek szukaliśmy odpowiedzi razem z „Muminkami” z Przedszkola Publicznego nr 1 w Kątach Wrocławskich, które odwiedziły naszą bibliotekę. Wyruszyliśmy w „podróż” po lesie, żeby poznajać zwierzęta i ich zwyczaje. Podczas spotkania poruszaliśmy się troszeczkę przy zabawie w „Stary niedźwiedź mocno śpi”. Jak na bibliotekę przystało nie zabrakło czytania opowiadania. Tym razem była to historia A. Paszkiewicz pt. „Dziki opiekun” z książki „Letni las”. Kolorowanie leśnych zwierzątek przyniosło wiele radości a nawet śpiewów, w trakcie wykonywania prac. Bardzo dziękujemy za wizytę. Do zobaczenia następnym razem.